Kocioł Grzewczy, Ogrzewanie

Piece gazowe kondensacyjne

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego systemu grzewczego w swoim domu i sen z powiek spędza Ci decyzja, czym ogrzewać zarówno sam budynek, jak i wodę użytkową? To bardzo ważna decyzja, więc nie dziwi nikogo, że chcemy do niej podejść z jak największą precyzją i spokojem. Szczególnie, że na rynku można znaleźć zarówno kotły tradycyjne, jak i piece gazowe kondensacyjne. Dowiedz się, co je wyróżnia i na jaki warto się zdecydować. Zajrzyj na https://www.broetje.pl/

Czym są kotły kondensacyjne?

Kotły tradycyjne czy kotły kondensacyjne – to pytanie zadaje sobie wiele osób chcących dokonać najlepszego wyboru, z którego będą w pełni zadowolone. Przede wszystkim te drugie są znacznie bardziej nowoczesne i ekonomiczne. Odbierają one dodatkową ilość ciepła, które pochodzi ze spalin. Zaś te piece, które są niekondensacyjne, nie robią tak i ciepło ucieka poprzez komin. To dość duża strata – dla nas i portfela. Piece kondensacyjne są świetnym sposobem na zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania. Cechują się niezwykle wysoką sprawnością, jaka daje nam pewność, że w domu będzie ciepło, woda zachowa optymalną temperaturę, a my nie wydamy fortuny.

Kotły kondensacyjne są urządzeniami, które posiadają zamkniętą komorę spalania. Nie ma innych wariantów. Te tradycyjne z kolei posiadają zarówno z otwartą, jak i zamkniętą komorą. Oznacza to różnice w samym sposobie, jak prowadzone jest do kotła powietrze. Zamknięty system pozwala ogrzać dom gazem ziemnym przy jednoczesnym braku konieczności posiadania specjalnej wentylacji nawiewnej w kotłowni. Co istotne – kocioł taki może znajdować się nawet w łazience.

Nowoczesność i funkcjonalność – zalety pieców kondensacyjnych

Bardzo dużym atutem pieców kondensacyjnych jest niemożliwość przedostania się spalin do kotłowni. Jednak to nie koniec szeregu zalet, jakie posiadają te unikatowe kotły. Są one bardzo nowoczesne i efektywne. Osiągają one sprawność do 109%, przy czym te tradycyjne mniej, bo około 90%. Są one wyposażone w elementy zaprojektowane w oparciu o tylko unikatowe technologie. Dzięki temu mamy pewność, że piec będzie nam służyć przez długie lata w ciągle zaskakującej kondycji.