Ogrzewanie, Piece Gazowe do co

Piece gazowe dwufunkcyjne – na czym polegają?

W niektórych przypadkach piece gazowe jednofunkcyjne nie są wystarczającym rozwiązaniem i konieczne jest zakupienie pieca dwufunkcyjnego. To urządzenie, które służy nie tylko do przekazywania ciepła do kaloryferów, ale także do podgrzewania wody w domu. Jeśli masz instalację zasilaną gazem ziemnym, to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Ogrzejesz wodę zarówno w grzejnikach, jak i kranach. Zajrzyj na https://www.broetje.pl/

Z czego zbudowany jest piec gazowy dwufunkcyjny?

Piec gazowy dwufunkcyjny posiada swoją specyficzną budowę, dzięki której może on spełniać w doskonały sposób swoje zadania. Do elementów, które stanowią konstrukcję urządzenia, należą takie części jak: palnik gazowy posiadający zapłonnik, odpowiednia armatura oraz rury wodne i gazowe, nagrzewnica, specjalna pompa obiegowa, jaka umożliwia odpowiedni obieg wody w instalacji, czujnik ciśnienia oraz zawrót, który pozwala na przełączanie trybów pracy pieca gazowego dwufunkcyjnego. Samo podłączenie pieca gazowego schemat jest także bardzo proste.

Jak działa piec dwufunkcyjny?

Zastanawiasz się, w jaki sposób działa piec gazowy dwufunkcyjny. Jest to niezwykle łatwy proces. To samo z kwestią, jaką jest podłączenie pieca gazowego schemat to także łatwe zadanie, z którym poradzi sobie nawet amator. Do palnika jest dostarczany gaz za sprawą iskry, jaka jest wywołana przez dedykowany do tego zapłonnik. Gaz, który pali się, podgrzewa wtedy wodę, która przepływa przez wymiennik ciepła o odpowiednio dużej powierzchni. Pompa zapewnia cyrkulację wody w instalacji i pewność ciepłej wody. Zawór z kolei pozwala na proste otwieranie i zamykanie dostępu do wody.